Zmarła Anna Lemańczyk
06 czerwca 2023

Szanowni Studenci, Pracownicy i Współpracownicy,

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci żony naszego kolegi dr hab. inż. Grzegorza Lemańczyka, Prof. PBŚ. Jest to niezwykle bolesny czas dla Niego i Jego rodziny, a my, jako społeczność uczelni, pragniemy okazać nasze najszczersze kondolencje i wsparcie.

Ania Lemańczyk była nie tylko żoną, mamą, córką i siostrą, ale także towarzyszką, przyjaciółką i nieodłączną częścią życia naszej wspólnoty akademickiej. Była absolwentką naszego Wydziału i przez kilka lat pracowała w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Jej utrata jest ogromnym ciosem dla naszego kolegi, ich Synów, a także dla nas wszystkich. Jako społeczność, stajemy jednocześnie u boku Grzesia w jego smutku. Proszę Was wszystkich, abyście okazywali wsparcie, zrozumienie i empatię wobec naszego kolegi w tym trudnym czasie. Małe gesty życzliwości i słowa wsparcia mogą mieć ogromne znaczenie dla tych, którzy przeżywają żałobę.

Z głębokim smutkiem, Prof. Anna Wenda-Piesik, Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii