Warsztaty „Od skali makro do skali mikro w świecie roślin" dla uczniów szkół średnich
01 czerwca 2022

W piątek 27 maja w sali Pracowni Botaniki, Ekologii i Architektury Krajobrazu odbyły się warsztaty tematyczne „Od skali makro do skali mikro w świecie roślin", z zakresu morfologii i anatomii roślin. W zajęciach uczestniczyli uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z budową morfologiczną i anatomiczną roślin. Na podstawie obserwowanych cech określali przystosowania roślin do warunków siedliskowych i klimatycznych. Do obserwacji samodzielnie wykonanych preparatów korzystano z przyrządów optycznych – binokularów i mikroskopów. Warsztaty poprowadziła dr inż. Zofia Stypczyńska.