Warsztaty "Mikroorganizmy-Gleba-Roślina"
31 maja 2023

W dniu 30.05.2023 r. odbyły się warsztaty pt. Mikroorganizmy-Gleba-Roślina dla uczniów Zespół Szkół RCKU w Przemystce.
W Pracowni Mikrobiologii Katedry Mikrobiologii i Technologii Żywności uczniowie zapoznali się z procesami biologicznymi zachodzącymi w glebie przy udziale mikroorganizmów. Zobaczyli żywe hodowle bakterii i grzybów na podłożach agarowych oraz oglądali preparaty bakteryjne pod mikroskopem. W Katedrze Biotechnologii Rolniczej zapoznali się z tajnikami mikrorozmnażania roślin oraz hodowli papryki oraz mieli możliwość przygotowania w szklarni rozsady bazylii i kolendry. W Pracowni Gleboznawstwa i Biochemii uczniowie brali udział w warsztatach podstaw gleboznawstwa środowiskowego.
Uczniowie dowiedzieli się również, że w przyszłości mogą u nas studiować:
👉 AGROTECHNOLOGIĘ
👉 ARCHITEKTURĘ KRAJOBRAZU
👉 BIOTECHNOLOGIĘ
👉 OCHRONĘ I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM
👉 PROJEKTOWANIE ŻYWNOŚCI NISKOPRZETWORZONEJ
👉 ZIELARSTWO I FITOTERAPIĘ

Warsztaty poprowadzili: dr hab. inż. Barbara Breza-Boruta, prof. PBŚ; prof. dr hab. inż. Mirosław Kobierski; dr hab. inż. Anna Figas; dr inż. Magdalena Tomaszewska-Sowa; mgr inż. Tomasz Twardowski