Warsztaty dla uczniów szkół średnich o profilu rolniczym w ODR w Minikowie
07 czerwca 2022

Co słychać i widać na polu i w ogrodzie zielarskim na początku czerwca? Czy grozi nam użycie bakterii jako broni biologicznej? Jaka jest rola owadów w życiu człowieka? Czy można rośliny produkować w probówkach? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie szkół średnich podczas warsztatów, wykładów i wycieczek dydaktycznych przeprowadzonych 2 czerwca na poletkach doświadczalnych oraz w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Minikowie. Uczestnicy reprezentowali następujące szkoły:
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy,
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie,
- Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie.
Było to drugie już w tym roku spotkanie popularyzujące wiedzę z zakresu szeroko pojętego rolnictwa i nauk pokrewnych, zorganizowane z inicjatywy Politechniki Bydgoskiej oraz Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Na kolejne, trzecie, zapraszamy już 19 września! Wykłady i warsztaty poprowadzili pracownicy Politechniki Bydgoskiej: dr inż. Katarzyna Sadowska, dr inż. Beata Szala, dr inż. Sebastian Sendel, dr inż. Natalia Miler oraz Radosław Nowicki.