Tydzień Chryzantemowy
09 listopada 2017

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy zaprasza na drugą edycje Tygodnia Chryzantemowego, który potrwa od 13 do 17 listopada 2017 roku.

Tydzień Chryzantemowy jest wydarzeniem, którego celem jest promocja polskich odmian chryzantem wyhodowanych w Bydgoszczy na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Kochamy chryzantemy!”, podczas której popularyzowane będą nietypowe zastosowania chryzantem w dekoracji wnętrz, bukietach okolicznościowych, architekturze krajobrazu, dekoracji budynków, a także jako składnik potraw kulinarnych.

Zainteresowani mogą także wziąć udział w konkursie fotograficznym „Chryzantema w obiektywie”, konkursie na projekt ogrodu z chryzantemami oraz konkursie wiedzy o chryzantemach.
Przez cały tydzień będzie można oglądać wystawę, na której zaprezentowane będą bydgoskie chryzantemy.