Sukces naszych studentów na AGRO GAMES 2022! - 3 miejsce w Konkursie
13 czerwca 2022

W dniach 10-11 czerwca odbyła się I edycja konkursu AGRO GAMES (2022). Studenci stanęli w szranki w Stacji Doświadczalnej Instytutu Rolnictwa im. Prof. Mariana Górskiego w Skierniewicach. Wg organizatorów, impreza ta miała na celu wyłonienie najlepszych studentów i reprezentacji Uczelni poprzez weryfikację znajomości zagadnień z zakresu nauk rolniczych i środowiskowych ale też zapewniła integrację studentów z różnych uczelni.
Konkurs składał się z trzech części: testu wiedzy, zespołowych zadań teoretycznych i zespołowych zadań praktycznych. W jego ramach przewidziano nagrody indywidualnie w teście wiedzy za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz zespołowe za wyniki ze wszystkich konkurencji za pierwsze miejsce, drugie miejsce i trzecie miejsce.
Wydział Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej reprezentowały studentki i studenci kierunku Rolnictwo: Sylwia Banasiak, Alina Krzyżan, Hubert Kmuk i kapitan reprezentacji - Wojciech Romańczyk. Towarzyszył im Prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich – dr inż. Tomasz Stosik.
Rywalizacja przebiegała w grupie dziewięciu uczelni zrzeszonych w Forum Uczelni Przyrodniczych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej: (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie).
Nasza drużyna uplasowała się na 3 miejscu tuż za Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy!