Finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika”
31 marca 2023

30 marca 2023 roku w Audytorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy odbył się finał dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” połączony z uroczystą galą wręczenia symbolicznych „Indeksów” dla najlepszych finalistów.

Do rywalizacji o możliwość podjęcia studiów, z pominięciem procedury rekrutacyjnej, na Politechnice Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich przystąpiło 20 finalistów wyłonionych podczas II etapu konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu dnia 7 grudnia 2022 roku. W bieżącej edycji Konkursu 12 laureatów uzyskało zaświadczenie upoważniające do rozpoczęcia kształcenia na kierunkach studiów realizowanych na Wydziałach Rolnictwa i Biotechnologii oraz Hodowli i Biologii Zwierząt  Politechniki Bydgoskiej.

Finałowym zadaniem konkursowym było przygotowanie 15 minutowej prezentacji multimedialnej na temat: "Możliwości ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z produkcji roślinnej i zwierzęcej".

Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

Pan Przemysław Piwek z ZS CKU Przemystka,

Pan Mateusz Jankowski z ZS Nr 3 Rypin,

Pan Mariusz Górski z ZS CKR Zduńska Dąbrowa,

Pan Dawid Łopatka z ZS CKR Zduńska Dąbrowa,

Pan Maciej Duchewicz z ZS Nr 3 Rypin,

Pan Marcin Nalepa z ZS CKR Sypniewo,

Pan Kacper Tondera z ZS CKR Zduńska Dąbrowa,

Pan Adrian Stelmach z ZS CKR Rudka,

Pan Adam Joachimowicz z ZS CKR Studzieniec,

Pan Dawid Pomorski z ZS Niepublicznych Gąsawa,

Pan Karol Wendland z ZS Niepublicznych Gąsawa,

Pan Adrian Głowacki z ZS Rolniczych Grudziądz.

Finaliści otrzymali również cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez wielu sponsorów. W tym nagrodę Rektora Politechniki Bydgoskiej Pana prof. dr hab. inż. Marka Adamskiego. Nagrody ufundowały także instytucje i firmy:

Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza z siedzibą w Przysieku, firma PROCAM z Gdańska, Grupa BroMargo Margońska Wieś, Agro Klastera Kujawy - Stowarzyszenia Na Rzecz Innowacji i Rozwoju z Bydgoszczy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy z Bydgoszczy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Łobżenicy, Związek Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych z Bydgoszcz, firma Lechpol z Szubina, firma SADEKO z Piotrowa, firma Lafarge z Warszawy, Urząd Miasta Bydgoszcz oraz Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Bydgoszczy.

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników IX Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” wszyscy uczestnicy gali mogli wysłuchać interesującego wykładu Pana Marcina Wrońskiego – Zastępcy Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwapt.: „Działania KOWR na rzecz nowoczesnego rolnictwa”

Wszystkim finalistom i laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!