Warsztaty w nurcie ochrony środowiska dla ZSCH w Bydgoszczy
21 kwietnia 2023

W pracowniach WRiB przy ulicy Bernardyńskiej dnia 21.04.2023 odbyły się warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukaszewicza w Bydgoszczy zorganizowane przez radę programową kierunku Ochrona i Zarządzanie Środowiskiem w których uczestniczyli uczniowie z technikum, z klas o profilu ochrona środowiska i analityka chemiczna.
Realizowane zajęcia obejmowały zagadnienia klasyfikacji odpadów (dr inż. Piotr Wojewódzki), oceny jakości wybranych parametrów gleb (dr hab. inż. Agata Bartkowiak) oraz parametrów mikrobiologicznych w ocenie jakości powietrza, wody i ścieków (dr hab. inż. Beata Szala i dr hab. inż. Anna Ligocka).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na studia na Wydział Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej smiley