Warsztaty ,,Czego nie wiemy o roślinach, mikroorganizmach i enzymach"
23 lutego 2023

,,Czego nie wiemy o roślinach, mikroorganizmach i enzymach" - pod takim hasłem w dniach  23-24.02.23 odbyły się warsztaty dla uczniów  Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie oraz Zespołu Szkół Rolniczych Kształcenia Ustawicznego w Przemystce.
Uczniowie poznali  rolę chlorofilu w procesie fotosyntezy i oglądali zjawisko jego fluorescencji. Przekonali się o funkcji aparatów szparkowych i oglądali te struktury pod mikroskopem. Badali również wpływ inhibitorów i aktywatorów na aktywność amylazy ślinowej.
Warsztaty poprowadziły: dr inż. Magdalena Tomaszewska-Sowa; dr hab. inż. Anna Figas; dr hab. inż. Anetta Siwik-Ziomek; dr hab. Justyna Bauza-Kaszewska.

Zapraszamy Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie oraz Zespół Szkół RCKU w Przemystce na studia inżynierskie na Wydział Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej!