Warsztaty "Architekt krajobrazu- inżynier z duszą artysty"
16 maja 2023

15 maja na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii odbyły sie warsztaty dla uczniów technikum architektury krajobrazu pod nazwą "Architekt krajobrazu- inżynier z duszą artysty". Gościliśmy grupę uczniów technikum architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie.

Warsztaty były podzielone na bloki tematyczne. Podczas pierwszego bloku uczniowie zapoznali się z procesem tworzenia fotorealistycznych wizualizacji w projektowaniu ogrodów przydomowych który poprowadził mgr inż. arch. kraj. A. Łangowski.
W drugim bloku tematycznym nasi goście zapoznali się z gleboznawstwem środowiskowym obejmującym charakterystykę podstawowych parametrów glebowych które poprowadził prof. dr hab. inż. M. Kobierski.
Kolejnym punktem w programie była wizytacja Wydziałowej szklarni, w której uczniowie zapoznali się z wyposażenie obiektu oraz jej możliwościami w produkcji materiału roślinnego które poprowadziła dr inż. Anita Woźny.

Dziękujemy uczniom ZS CKZ w Grubnie za wizytę i do zobaczenia już niebawem na WRiB :)