19 września 2024

W dniach 11-13.09.2024 roku w Fojutowie odbyła się 56. Ogólnopolska Konferencja Mikrobiologiczna pt. „Mikrobiologiczne wyzwania - rozwiązania dla środowiska i zdrowia”, której organizatorem była Katedra Mikrobiologii i Technologii Żywności Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej. Celem Wydarzenia było przedstawienie najnowszych osiągnięć z zakresu mikrobiologii środowiska, biotechnologii, mikrobiologii żywności, interakcji drobnoustrojów z innymi organizmami, ich wpływu na zdrowie i dobrostan człowieka oraz zwierząt, z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod badawczych. W konferencji udział wzięli doświadczeni pracownicy naukowi oraz doktoranci i studenci, a także specjaliści w dziedzinach nauki zbliżonych do problematyki obrad. Młodym Naukowcom przyznano nagrody w kategorii Najlepsze Doniesienie i Najlepszy Poster. Patronem Medialnym konferencji było radio PiK, którego Dziennikarka, Pani Elżbieta Rupniewska, rozmawiała z naukowcami o roli mikroorganizmów w naszym życiu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji: https://www.radiopik.pl/139,2037,17-wrzesnia-2024, a także do zapoznania się z galerią zdjęć.