Konsorcjum z udziałem WRiB UTP będzie realizować projekt o wartości ponad 14 mln zł
29 kwietnia 2021

Konsorcjum w składzie Mzuri Agro spółka z o.o. sp. k. ze Śmielina gm. Sadki, Politechnika Poznańska i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy będzie realizować projekt pn. „Nowa generacja maszyn dedykowanych innowacyjnej technologii strip-till one-pass dostosowanych do rolnictwa smart fields i rolnictwa 4.0.” o wartości ponad 14 mln zł. Rezultatem projektu będzie inteligentna maszyna do pasowej uprawy roli, nawożenia i siewu autonomicznie reagująca na zmienne warunki pola uprawnego, zarządzana zarówno ze stanowiska operatora, komputera agronoma czy aplikacji smartfona. Projekt realizować będą konstruktorzy i inżynierowie firmy oraz naukowcy dwóch Uczelni. Ze strony UTP badania przemysłowe i prace rozwojowe przeprowadzi zespół pracowników katedry Agronomii, Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii, pod kierunkiem dr hab. inż. Iwony Jaskulskiej, prof. uczelni.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2021/mzuri{/gallery}